Χρησιμοποιούμε cookies ώστε η τοποθεσία μας να λειτουργεί σωστά, να εξατομικεύουμε περιεχόμενο και διαφημίσεις, να παρέχουμε λειτουργίες μέσων κοινωνικής δικτύωσης και να αναλύουμε την κυκλοφορία μας. Επίσης, κοινοποιούμε πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση της τοποθεσίας μας στους συνεργάτες μέσων κοινωνικής δικτύωσης, διαφημίσεων και ανάλυσης. Διαβάστε την Πολιτική Cookies.
![Ανεμόμυλος και φρούριο Κέρκυρας - Σαμαρτζής Γεώργιος](https://www.nationalgallery.gr/wp-content/uploads/2022/03/65713_2000_2000-1855x1100.jpg)
Σαμαρτζής Γεώργιος (1868 - 1925)
Ανεμόμυλος και φρούριο Κέρκυρας, 1919
Λάδι σε μουσαμά, 31,4 x 54 εκ.
Δωρεά Σπυρίδωνος Γ. Σαμαρτζή